ГЕРОЇ-ГОЛОСІЇВЦІ ПІДКОРЮЮТЬ ГОВЕРЛУ

В червні 2019 року відбулась дуже важлива подія.  У Закарпатті Ветерани Голосіївського району разом з друзями та побратимами із Клуб ветеранів війни на Донбасі ” Philadelphia” вирішили підкорити Говерлу. Вони з різних бригад, та війна їх здружила: щотижня збираються у своєму столичному Клубі ветеранів і замінюють один одному психологів. Бо на передовій бачили смерть на власні очі. Здавалося б, звичне бажання, та серед чоловіків – боєць батальйону “Київська Русь” Дмитро, який у 2016-му році втратив обидві ноги на війні. Однак, він підніматиметься, хоч і на протезах, бо Говерла – його мрія.
«Два тижні поспіль я бачив у сні, що я підіймаюся на Говерлу. Я кожен день засинав і бачив цей сон. Я розповів про ці сни товаришу – військовому капелану. І він разом з іншими побратимами і запропонували мені піднятися на Говерлу», – зізнається Дмитро.

Четверта ранку, разом із бойовими побратимами, рідним братом та друзями Дмитро готується зійти на головну вершину країни. До Говерли – 8 км, тут нескорений ветеран бере першу вершину. Сходження супроводжується численними викликами – туман та погані дороги, якими можна пересуватися лише на танку, але боєць не втрачає гумору, каже, що чим далі, тим легший підйом.

Найважча частина підйому – останні 400-500 метрів. Потужний вітер посилюється із кожним кроком, тут немає прокладених стежок, лише каміння, і кожен крок дається ціною надзусиль. Коли стає зрозуміло, що самотужки він підніматися не в змозі, друзі Дмитра створюють живий ланцюг, рух прискорюється, і ось вона – священна вершина для всіх українців.

На вершині герою вручають сертифікат від Книги рекордів України. Проте цей підйом – не заради нагород, зізнається Дмитро. Кожний свій крок він присвячує ветеранам війни, які втратили віру в себе. З найвищої вершини герой звертається до тих, хто втратив сенс життя:

“Треба виходити частіше, робити перші кроки, а потім все піде саме по собі”.

На досягнутому Дмитро зупинятися не збирається, обіцяє: попереду нові вершини.