Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням

Документ, яким передбачено забезпечення путівками: постанови Кабінету міністрів України від 31.03.2015р. за №200 «Про затвердження Порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням»

Установа, яка забезпечує безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів: Управління праці та соціального захисту населення Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації (м. Київ, вул. Ломоносова, 5/3 каб. 3).

Додаткову інформацію можна отримати за тел. 257-70-43.

Громадяни, які постраждали під час проведення антитерористичної операції та яким встановлено статус учасника бойових дій чи інваліда війни безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів забезпечуються згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок:

 • учасників бойових дій — щороку строком на 18—21 день;
 • інвалідів війни — позачергово щороку строком на 18—21 день;
 • інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — відповідно до медичних рекомендацій, з них:
  – I та II груп — до санаторіїв спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;
  – III групи — до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18—21 день.

У разі коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.

Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Для взяття на облік особа чи її законний представник подає:

 • заяву;
 • медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;
 • копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
 • документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують інвалідів I групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога.

Громадянам, які супроводжують інвалідів I та II груп до санаторіїв спінального профілю, путівки не видаються, а лише оплачується проїзд (двічі до санаторію і двічі в зворотному напрямку) у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.